دانلود کتاب هزاره های گمشده 5جلد pdf

دانلود کتاب هزاره های گمشده 5جلد pdfدانلود کتاب هزاره های گمشده 5جلد pdf|50292081|download20file|
مشخصات فایل مورد نظر در مورد دانلود کتاب هزاره های گمشده 5جلد pdf آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

معرفی کتاب:(هزاره های گمشده)


«هزاره هاي گمشده را هزاره هايي [مي دانيم و] مي ناميم كه در تاريخ سياسي و فرهنگي سرزمين ما هستی داشته اند اما به سبب آگاهي بسيار اندك ما، مي توان آنها را گمشده انگار و ما در حالي كه مشکل شيفته يافتن اين هزاره ها هستيم ناگزيريم كه فقط به پرتو هايي جسته و گريخته از آنها بسنده كنيم.»(هزاره های گمشده) در آغاز، گردآور پنج جلدي و دوهزار و چهارصد و چهل و دو صفحه اي كتاب كم نظير هزاره هاي گمشده با اين عبارت نخست مي شود،(هزاره های گمشده)كه از همان آغاز پرتو مي دهد با زمینه اي پيچيده كه به تاريكناي پيش از تاريخ مي رسد و كمتر ردپاي مكتوبي از آن در دست هست سروكار داريم.(هزاره های گمشده)راستي، سرزميني كه به نام «ايران زمين» مي شناسيم كي و چگونه پديد آمده است؟ مردمي كه صفت «ايراني» به آنان مي دهيم، از كجا آمده اند و چگونه به اين سرزمين رسيده اند و در آن، جا خوش كرده اند؟ آيا مهاجر و كوچنده بوده اند يا از مقدمه زندگي در اين خطه مي زيسته اند؟ شيوه زندگي و گذران آنان چه بوده است؟ چه انديشه ها، آئين ها، اعتقادات و كيش هايي داشته اند؟ روش زندگي انفرادي و اجتماعي آنان چه سان بوده است؟ آيا در زندگي داراي رشته مراتب تشكيلاتي بوده اند يا نه؟ و اگر زنجیره مراتبي وجود داشته است به چه سان بوده است؟ خوراك و نوشاك و پوشاكشان، هنجارهاي اجتماعي شان، فراخي ها و تنگناهايشان، دوستي ها و دشمني هايشان، تماس ها و برخوردهايشان با همسايگان و بيگانگان و خودي ها چگونه بوده است؟ و ده ها _ و اي بسا صدها _ پرسش از اين دست و از نوع هاي ديگر كه استجابت هاي درست و روشن برايشان نداريم. در حالي كه از شصت، هفتاد سال پيش تاكنون هرچندگاه يك بار سخن از كشف شهریگری هاي سه هزار ساله و پنج هزار ساله و هفت هزار ساله در ايران مي رود،(هزاره های گمشده)آگاهی ما از تاريخ ايران يعني حتي «دوره تاريخي» آن كه با بر آمدن هخامنشيان آغاز مي شود، بس اندك و ناچيز است.(هزاره های گمشده) وانگهي، همين آگاهي بس ناچيز را هم تماماً به طور مستقيم و بي واسطه به دست نياورده ايم. صرف عقیده از دیتا هاي باستان شناختي، بخشي از اين آگاهي را از سنگ نوشته ها برگرفته ايم، مقداري از آن، محصول دست پخت هاي زرتشتي در متون پهلوي «دوره گذار» است و بخشي را هم «مرهون» گزارشگري و تاريخ سازي نويسندگان يوناني هستيم. ولی عمده اين آگاهي حاصل كوشش و تحقیق علمي و دلسوزانه يا سفارشي و سودجويانه و غرضمندانه اروپائيان در سده آماده است.(هزاره های گمشده)بدين سان كسي كه به تحقيق در تاريخ آن هزاره ها مي پردازد به واقع «خطر مي كند» و سنگي بزرگ برمي دارد كه خوشبختانه اين بار و در نشانه هزاره هاي گمشده صحیح به هدف خورده است و به چهره كاري كارستان به دست محقق اي كوشا و شکیبا و پي جو به سرانجامي کمابیش خوش رسيده است كه همانا «هزاره هاي بازيافته» است.(هزاره های گمشده)دكتر_پرويز رجبي، تنديس زنده و پوياي ايران دوستي و ستون پایدار تحقیق در تاريخ ايران باستان دانسته مي شود و صرف عقیده از برخي «منم» زدن ها و تكتازي ها كه معمولاً گريبانگير پژوهندگان دلسوخته مي شوند،(هزاره های گمشده)بايد گفت: كه گردآور هزاره هاي گمشده او به راستي پرونده کمابیش كامل، تحقيقي شايسته درباره آن دوره كمابيش تاريك و دست نيافتني از تاريخ ايران است.(هزاره های گمشده)برااي آگاهي ااز كم وكيف اين اثر و ارزش و اعتبار اآن نخست نگاهي اجمالي به محتواي كتاب مي افكنيم.(هزاره های گمشده)


در ادامه میتوانید تمام 5حلد این کتاب را دریافت کنید


جلد1:جلد2:جلد3:جلد4:جلد5:نويسنده:پرویزرجبی


تعداد صفحات:1700


فرمت کتاب:پی دی افpdf(کیفیت عالی)


زبان کتاب:فارسی


سفارش کتاب(pdf,چاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814مطالب دیگر:
📌2 مقاله علمی با موضوع بیمارستان‌های سبز (فایل word قابل ویرایش)📌رساله کارشناسی ارشد معماری با عنوان «طراحی مجموعه مسکونی با رویکرد ارتقاء تعاملات اجتماعی» (فایل word قابل ویرایش)📌مقاله نوشابه ها📌بررسی زیرساخت شبکه های کامپیوتری📌باغ پسته به مساحت50هکتار📌دانلود تحقیق نقش و جايگاه اخلاق در قرآن📌ارزش گذاري سهام عادي📌تحليل تكنيكال به روش فيبوناچي📌230 نكته کاربردی و اجرايي در ساختمان سازي📌GIS و نقشه برداری در ایران از قدیم تا امروز📌سازه های فولادی و ویژگیهای آن📌پژوهش اپیدمی، اکولوژی📌استانداردها در طراحی خوابگاه ها📌مقاله اثر املاح معدني بر بدن📌مبانی استانداردها در طراحی موزه📌اصول و مبانی طراحی کلینیک های دندان پزشکی📌آشنایی آب بندها و انتخاب مناسب ترین نوع آن📌آثر باستانی بسیار زیبای تخت سلیمان و معماری آن📌پژوهش اثرات و عوامل مؤثر بر طلاق📌مقاله اختلالات رواني📌مقاله ازدواج و بهداشت روانى📌مقاله مفاهیم مالیات بر ارزش افزوده📌مقاله آشنايي با موسيقي و نتها📌آشنایی انواع متفاوت پلها و ساختارشان📌مقاله اضطراب