مقاله هپاتیت ,ویروسی A,B

مقاله هپاتیت ,ویروسی A,Bمقاله هپاتیت ,ویروسی A,B|50292103|download20file|
مشخصات فایل مورد نظر در مورد مقاله هپاتیت ,ویروسی A,B آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مقاله هپاتیت ,ویروسیA,B


هپاتیت به معنی التهاب کبد است و انواع مختلفی دارد که بعضی از آنها قابل سرایت هستند و برخی مسری نیستند. بیشتر مبتلایان به هپاتیت آنهم از نوع C و B علائمی ندارد. برخی از این بیماران علائم عمومی عفونت ویروسی را نشان می‌‌دهند از قبیل خستگی، دل درد، درد عضلانی و تهوع و بی اشتهایی، ولی در موارد پیشرفته علائم نارسایی کبدی بروز می‌کند که شامل تورم شکم، اندامها، یرقان و خونریزی‌های گوارشی و ... است .


عامل بیماری هپاتیت یک ویروس است و در ابتدا می‌تواند مثل یک سرماخوردگی بروز نماید. ولی بیماری مزمن هپاتیت "C" بر عکس سرماخوردگی معمولی به دلیل از کار افتادن کبد و مشکل بودن درمان می‌تواند حیات بیمار را تهدید کند .


در ایران بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر آلوده به این ویروس می‌‌باشند. این ویروس عمدتاً از طریق تماس با خون افراد آلوده منتقل می‌شود .


همچنین روشهای زیر می‌تواند باعث عدم انتقال این ویروس گردد :واکسن هپاتیت B

دو نوع واکسن هپاتیت B که محتوی HBSAg می‌باشد در دسترس است. واکسنهای بدست آمده از پلاسمای خون و واکسنهای نوترکیبی. هر دو نوع واکسن حتی اگر پس از تولد تلقیح شوند مطمئن ، ایمنی‌زا و اثر بخش هستند. (آنتی بادی مادری تاثیری بر پاسخ به واکسن نمی‌گذارد) بیش از 90 درصد کودکان حساس پس از سه دوز واکسن ، آنتی بادی محافظت کننده را تولید می‌کنند و در اکثر مطالعاتی که بر کودکان هم گروه برای بیش از 10 سال انجام شده است اثر بخشی واکسن جهت جلوگیری از حامل مزمن شدن از 90 درصد تجاوز می‌کند

این باعث سرطان کبد و آسیب آن می‌شود. کمتر از 10 درصد بزرگسالان بیماری را به شکل مزمن نشان می‌دهند، در حالی که این رقم در کودکانی که در موقع تولد آلوده شده‌اند به 90 درصد و در نوجوانان به 30 - 25 درصد می‌رسد. خطر ابتلا به ویروس در بزرگسالان بستگی به سلامتی دستگاه ایمنی دارد. برای مثال افرادی که دستگاه ایمنی آنها به دلایلی مانند پیوند عضو ، دیالیز و مشکلات کلیوی ، شیمیوتراپی و ایدز تضعیف شده است بیشتر از افراد سالم مبتلا می‌شوند. گزارشها نشان داده است که 90 درصد افراد مبتلا به ایدز به هپاتیت آلوده شده‌اند و از این تعداد 15 درصد ، آن را به شکل مزمن نشان می‌دهند.
مطالب دیگر:
📚پاورپوینت  شبکه های عصبی مصنوعی و مسایل مناسب یادگیری در آنها📚پاورپوینت تحقیق درباره کشاورزی و محصولات ارگانیک📚فصل اول پاورپوینت تئوري و طراحي سازمان با عنوان سازمانها و تئوری سازمان📚پاورپوینت نوسان سازها 📚پاورپوینت اصول اساسی برنامه نویسی به زبان اسمبلی 📚پاورپوینت اصول طراحی کامپايلر 📚پاورپوینت اصول کامپیوتر 1 📚پاورپوینت اصول کامپیوتر 2 📚پاورپوینت اصول کامپیوتر 2 کامل و جامع📚پاورپوینت آمار و احتمالات مهندسی📚فصل دوم پاورپوینت تئوری و طراحی سازمان با عنوان مدیریت استراتژیك و اثربخشی سازمان📚پاورپوینت مفاهيم بنيادی پايگاه داده‌ها 📚فصل سوم پاورپوینت تئوری و طراحی سازمان با عنوان محیط خارجی📚فصل چهارم پاورپوینت تئوری و طراحی سازمان با عنوان تكنولوژی توليد كالا،خدمات و اطلاعات📚فصل پنجم پاورپوینت تئوری و طراحی سازمان با عنوان اندازه،چرخه حيات و سير قهقرايی سازمان📚فصل ششم پاورپوینت تئوری و طراحی سازمان با عنوان مبانی ساختار سازمان📚فصل هفتم پاورپوینت تئوری و طراحی سازمان با عنوان طراحی نوين برای رقابت جهانی📚فصل دوم پاورپوینت اصول مدیریت آموزشی با عنوان زمینه فرهنگی-اجتماعی مدیریت نظام آموزشی📚فصل سوم پاورپوینت اصول مدیریت آموزشی با عنوان تمرکز و عدم تمرکز در مدیریت آموزش و پرورش📚دانلود فصل چهارم پاورپوینت اصول مدیریت آموزشی با عنوان ویژگیهای بی همتای مدیریت آموزشی📚دانلود فصل پنجم پاورپوینت اصول مدیریت آموزشی با عنوان جایگاه نظریه در مدیریت آموزشی📚دانلود فصل ششم پاورپوینت اصول مدیریت آموزشی با عنوان نظریه و اجزای آن📚دانلود فصل هفتم پاورپوینت اصول مدیریت آموزشی با عنوان مکتب ها و نظریه های سازمان و مدیریت📚دانلود فصل هشتم پاورپوینت اصول مدیریت آموزشی با عنوان نظریه بروکراسی ماکس وبر📚دانلود فصل نهم پاورپوینت اصول مدیریت آموزشی با عنوان نظریه سیستم ها